PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33418}

Spun

7,0 7 543
oceny
7,0 10 1 7543
4,7 3
oceny krytyków
Spun
powrót do forum filmu Spun

Nie amfetaminy tylko metaamfetaminy niby ten sam prekursor od efedryny, ale dwie różne substancję na niekorzyść dla meta, która jest strasznym gównem, ale każdy swój rozum ma. Zarzuty, że to podróbka requiem są bezpodstawne. Film ukazuje boom na mete w po roku 2000, a requiem bomm na amfe w latach 90 także jest różnica subtelna, ale wyczuwalna dla koneserów drag movie

ocenił(a) film na 9
Roland_Kirk_Rahsaan

*drug movie

ocenił(a) film na 9
Roland_Kirk_Rahsaan

metAmfetamina /amfetamina z grupą METylową/. W polskiej pisowni jest więc jedno "a". Co do "Requiem...", to Harry, Marion i Tyrone brali heroinę, więc film nie pokazuje "boomu na amfę". To tak w kwestii sprostowania.

ocenił(a) film na 7
So_What22

Dziękuję wszystkim za poprawianie literówek to bardzo miłe z Waszej strony :P

Requiem dla snu porusza również wątek o amfie, ale fakt główny motyw to hera, wiec w sumie po części masz racje.

Ps. Znasz być może jakieś filmy ukazujące środowisko ludzi zażywających amfe?

ocenił(a) film na 9
Roland_Kirk_Rahsaan

Fakt - było też o "a" w Requiem :) Co do filmów o środowiskach (że tylko o tym), to na teraz nie nic przychodzi mi do głowy, ale gdzie są wątki odnośnie tego to, np.
Że życie ma sens", "Pusher"/świetna duńska trylogia/, czy "Human Traffic". Więcej jest filmów o "białym" dotyczących kokainy, np. znakomity film "Brud". Jest też film, pt. "Amfetamina", ale nie oglądałem, więc nie wiem czy tylko taki tytuł czy faktycznie o fecie.

ocenił(a) film na 7
So_What22

Widziałem wszystkie, które wymieniałeś za wyjątkiem tego ostatniego , którego reżyserem jest niejaki Scud.

Dzięki :)

Ps. Polskie, "Że zycie ma sens" szczególnie ten monolog:
https://www.youtube.com/watch?v=VcxJZrSn7F0

ktoś powinien uhonorować tego aktora za tak realistyczną kreacje!

ocenił(a) film na 9
Roland_Kirk_Rahsaan

W "Że życie..." wszyscy świetnie zagrali, ale wspomniana przez Ciebie scena, to 10/10. Polecam też inne filmy Lipy /Sky Piastowskie/, a szczególnie - "eX_misja" /dokument/ - wszystkie są na tubie. Na marginesie - fajna też jest w ich filmach muza; grup szerzej w ogóle nie znanych, np. Kanał Audytywny czy Uptown. Pozdr! P.S.
na wesoło o dragach:
Drogen beim Auto fahren : 10 Drogen, die Sie nicht nehmen sollten | Kesslers Knigge

So_What22

Mam pytane co do filmów.
Lipy
Sky Piastowskie
eX_misja
Drogen beim Auto fahren : 10 Drogen, die Sie nicht nehmen sollten
Kesslers Knigge

Czy dobrze zrozumiałem i tych tytułów mam szukać?

ocenił(a) film na 9
dannyboi

"eXmisja", to dokument o jednym z przyjaciół/znajomych Lipy. Ten "Drogen..." , to tytuł zabawnego filmiku /nie da się linku wkleić/ - trwa 2 min. Jak całość w tubie wpiszesz, to wyskoczy jako I /z wizerunkiem kierowcy-bohatera filmiku/. P.S. Napisz co o ww 2 filmach sądzisz, jak oglądniesz. Pzdr@!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones