Mickey Rourke

Philip Andre Rourke Jr.

8,0
22 189 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mickey Rourke

jego najlepsze role i najlepsze filmy! Aż serce boli że odrzucił role w "Pulp Fiction", "Plutonie" czy
"Milczeniu Owiec", tak to by był teraz uważany za jednego z najlepszych aktorów w historii...

dansol20

To chyba nie widziałeś Harry Angel czy Sin City czy Zapaśnika....W sumie przeważają u niego role w filmach średnich słabych i bardzo słabych...A tak naprawde to miał wzloty i upadki nie za bardzo odnalazł w latach 90.......on i tak jest dla mnie najlepszym aktorem....A kogo miał zagrać w Milczeniu owiec Lectera?

Machinefilm

widziałem Harry'ego Angela i widziałem Sin City, role bardzo dobre ale nie jego najlepsze wg mnie, pytanie czy ty widziałeś Rumble Fish i Rok Smoka. A co do Milczenia Owiec to miał zagrać Jacka Crawforda, w sumie mniej znaczącą postać ale zawsze miałby w filmografii jeden kultowy film więcej.

dansol20

Rourke bardzo rzadko brał nawet role drugoplanowe zobacz każdy praktycznie film to on głowna rola ten Jack to nawet nie jest drugoplanowa takie mniej znaczące z rzadka bierze i raczej od niedawn,,,,W sumie widziałem już wszystkie filmy z Rourke oprócz tylko tego ,,The pope of..."Rok Smoka to była dosyć podobna rola jak w harry angel tylko film zdecydowanie słabszy a Rumble to taka laurka młodego MIckeya był tam księciem po prostu....

dansol20

Jedno trzeba przyznać,że Rourke to był w latach 80 tych aktorski brylant,jaki dzisiaj się już nie zdarza.Aktor hipnotyzujący,potrafiący oczarować widza swoją charyzmą i nietuzinkowym błyskiem w oku.Pamiętam,jak go widziałem w 9 i pół tygodnia,zrobił na mnie ogromne wrażenie,a nie jestem kobietą,a tu facet rolą w erotyku mnie zafascynował.Rok smoka,Rumble Fish,Harry Angel.9 i pół tygodnia,czy ćma barowa to jego perły w jego najlepszej karierze.

dansol20

"Franciszek".

dansol20

Hej , Hej, Hej, Zapaśnik to jego najlepsza rola ;)

dansol20

Dużo bym dał, żeby go zobaczyć w Pulpie, choć trzeba przyznać, że Willis dobrze się spisał w tej roli.

dansol20

Zobacz sobie jakie rola odrzuciła Pacuła . A co do Mickeya to świetnie by się nadawał do roli dyktatora Muammara Kadafiego . Brakuje filmów w stylu " Ostatni król szkocji "

dansol20

Yup!
w "Roku smoka" był świetny :
https://www.filmweb.pl/video/Na+skr%C3%B3ty/Rok+smoka-28446
w "Harrym Angelu" jeszcze lepszy :
https://www.filmweb.pl/video/Na+skr%C3%B3ty/Harry+Angel-28804

:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones