PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9208}

Rok smoka

Year of the Dragon
7,0 3 692
oceny
7,0 10 1 3692
7,0 6
ocen krytyków
Rok smoka
powrót do forum filmu Rok smoka

Końcóweczka

ocenił(a) film na 9

zakończenie zabolało jak nóż w plecy od bardzo dobrego przyjaciela, bezwymowny szok i głupia mina na twarzy.
Mówię tu (spoiler?)o ostatnich scenach filmu, gdzie Stanley wpada na ostatni pogrzeb i dziennikarka zbiera go z ulicy(/spoiler).
W takiej historii, taki hollywoodzki "happy end" aż razi, a że film podobał mi się niesamowicie i przez 2 godziny siedziałem zupełnie wsiąknięty w ekran,
to tak jak cała historia była ciężkim ciosem boksera w tv przy którym się głośno skanduje, tak everybody sweet love z końca było jak ciężki cios prosto w twoją twarz.
A chyba nikt takich ciosów przyjmować nie lubi.
Szkoda, byłoby 10/10

ocenił(a) film na 9
TurnOff_TheSun

a co bys chcial zeby stanlej wziól pile mechaniczna i zaczac napie<rdalac wszystkich chinoli na pogrzebie, a na koncu wlozyl lufe w pochwe dziennikarki i wystrzelil 4 serie po czym strzelajac sobie w glowe obryzgal flakami garnitury swoich ziomkow z policji?

colamusie

no w sumie dobry pomysl. zapameitam może jak kiedys zostane sławnym reżyserem to wykorzystam ten pomysł.

ocenił(a) film na 9
TurnOff_TheSun

Oj, chyba nie zauważyłeś jednej małej rzeczy. Bohaterowie owszem, obściskiwali się uroczo na końcu, ale zwróć uwagę na to, co było w tle :) To było zakończenie z uśmiechem, tyle że szyderczym :)

ocenił(a) film na 9
navi69ator

Aż na szybko sobie powtórzyłem samo zakończenie (chyba że będzie spoilerowanie to nie muszę zaznaczać, ale i tak ostrzegam), no i wiesz rozumiem to że Stanley nie wygrał, że mafia dalej robi swoje mimo całej jego ciężkiej pracy, że sfrustrowany postawił na otwarte karty, wyszedł na bezpośrednie starcie które -po za ewentualną prowokacją- nie mogło przynieść żadnego efektu...
No i właśnie tutaj mój ból, wolałbym żeby Stanley został na ziemi - bezsilny - i ewentualnie jeżeli reżyser chciał nas pokrzepić i nie zostawić z poczuciem beznadziejności to dalej mogłaby być scena gdzie już wszyscy przechodzą, a on sam wstaje ala "f... it i tak będę robił swoje, w końcu się uda" (to taki przykład, reżyser mógł mieć 1001 innych pomysłów jak to przedstawić), a dostajemy, raz:
-Motyw że dziewczyna która została zgwałcona de facto przez niego (z jego powodu), nagle o tym zapomina i go bez większego problemu wyciąga z awanturującego się tłumu (jestem w stanie to przyjąć - miłość przezwycięża wszystko i tak dalej, z resztą ona mówi mu "Jestem z Ciebie dumna" .......chociaż zostałam zgwałcona przez twój upór i walkę z wiatrakami za wszelką cenę, ale cóż sama sobie winna, mogłam z tobą nie trzymać, ok.), ale już dwa:
-Motyw że idą przytuleni, przy słodkiej muzyce, ludzie się przed nimi rozstępują, a potem jeszcze patrzą zahipnotyzowani na ich namiętny pocałunek... Poważnie? Oni praktycznie odchodzą w stronę zachodzącego słońca (gdyby nie fakt że w filmie pada deszcz), zwyczajnie po prostu mi to nie pasuje do całego klimatu i wydźwięku filmu, no i do tego piję, bo ja w tym nie widzę szyderczego uśmiechu, tylko nieco (a nawet bardzo) na siłę wciśnięty finał "nie płacz, wszystko będzie dobrze i ptaki na nas będą srały tęczą", takie to jest nie dokończa realne i mocno mam wrażenie pod publiczkę.
Więc słowem: pomińmy efekt działań głównego bohatera (bo to jest uważam w porządku), a zwróćmy uwagę na skutki jakie przyniosły one jemu i wtedy chyba możesz się zgodzić, że coś tu jest nie halo, a bohater wychodzi na typowym zagraniu hollywoodu: wybuchła pod nim bomba, a on idzie i nie imają się go płomienie.

No nie i nie, to po prostu nie pasuje, i tu np. taki Serpico kończy się uważam znacznie, znacznie lepiej (i nie mówię że chciałbym jakiej kopii tamtego finału, tak jak już pisałem pokrzepiające zakończenie - OK, ale w inny sposób, przede wszystkim myślę, zabrakło goryczy między mieszanką uczuć/wrażeń) boli mnie to bo Rok Smoka mi się bardzo podobał, no i właśnie gdyby nie ten jeden jak drzazga drażniący szkopuł.

Ps. Sorry za długie zdania bez kropek.

ocenił(a) film na 8
TurnOff_TheSun

Powinien w tym tłumie dostać kose, mimo to przeprowadzić końcowy dialog tak samo, a ostatnie ujęcie powinno zawierać jego uśmiech. Wtedy wszystko było by jak trzeba.

ocenił(a) film na 9
TurnOff_TheSun

w "Harrym Angelu" zakończenie jest zgoła inne...
https://www.filmweb.pl/video/Na+skr%C3%B3ty/Harry+Angel-28804


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones