PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9208}

Rok smoka

Year of the Dragon
7,0 3 684
oceny
7,0 10 1 3684
7,0 6
ocen krytyków
Rok smoka
powrót do forum filmu Rok smoka

Najlepsza rola Rourke, zagrał niczym Al Pacino.

"Nie jestem Włochem, jestem Polakiem - mnie nie kupisz"
Nic dodać nic ująć! :)

Buczus_JuveFan

Bardzo to budujące, ale czy prawdziwe...:P
A z pierwszym zdaniem się zgodzę - jedna z najlepszych ról Rourke-go.
Rewelacyjny film - to trzeba obejrzeć bez dwóch zdań!

ocenił(a) film na 8
kwadracik

Gdyby zamiast Polaka był Irlandczyk dużo lepiej by to wyglądało... Myślę, że Stone/ Cimino chciał pewnej różnorodności, a "Irlandczyk" czy "Włoch" nie byłby niczym nowym. Stąd jest "Polak", ale nie doszukiwałbym się w tym absolutnie żadnej głębi. A film znakomity tak jak i Mickey.

ocenił(a) film na 10
baron666

w 90% Polacy są negatywnie przedstawiani w filmach from USA, dobrze, ze chociaż tutaj jest miły wyjątek, a jakimi pobudkami sie kierował reżyser, to juz mniej istotne

Buczus_JuveFan

Może stary post, ale chcę coś wyjaśnić. Mianowicie, kiedy Rourke mówi tą fraze, to używa tam slangowego słowa Polack albo Pollock (różnie pisane) , co oznacza w tłumaczeniu - Polaczyna. Jest to coś jak dla Murzyna słowo Nigger, czyli Czarnuch.

Ja widziałem wersję z dubbingiem, gdzie tłumaczyli to jako Polaczek. W każdym razie warto o tym wiedzieć.

ocenił(a) film na 8
Aceofclubs

Bo to Nowy Jork... kto nie był, nie zrozumie ;)

chilli_palmer

TY byłeś ty rozumiesz, o guru prowadź nas ucisnionych, wskaz nam droge, o ty KTORY BYLES W RAJU (NY)

ocenił(a) film na 8
straightlines

żal dupkę ścisnął? :)

chilli_palmer

żal? z jakiego niby powodu? bo gdzies byles?? ile ty dziecko masz lat?? za chwile metkami sie bedziesz chwalil??? sami idioci na tym forum...

ocenił(a) film na 8
straightlines

dobre :D

ocenił(a) film na 8
Aceofclubs

Nazywanie siebie Pollock'iem przez bohatera dodaje tylko realizmu filmowi. Nie ma w tym nic obraźliwego dla Nas, byłoby natomiast obraźliwe dla pozostałych narodowości (zwłaszcza 'gooks') gdyby Polacy jako jedyni w Nowym Jorku byli nazywani elegancko Polakami. Nowojorczycy odnoszą się do siebie butnie. Tak też rozmawiają Nowojorczycy w Roku Smoka. Azjaci to żółtki, Polacy to polaczki. Nie ma w tym żadnej głębi, tak jak nie ma głębi w reklamie VW Scirocco (Berlin to Warsaw in one tank :)
Mimo to nadanie głównemu bohaterowi polskich korzeni możemy odbierać jako delikatny ukłon w Naszą stronę.

P.s. o 7 rano polecam pożywne śniadanie zamiast trolowania ;]

ocenił(a) film na 9
Buczus_JuveFan

Właśnie obejrzałam i zgadzam się w 100%! Nowe wydanie Brudnego Harry`ego! Kolejny niezłomny przystojniak, w dodatku Polak. I tylko szkoda, że musimy cieszyć się, że chociaż w amerykańskim kinie taki się pojawił, bo u nas ani śladu...

Buczus_JuveFan

Uśmiech Mickeya stanowił świetny kontrast dla szarości i brutalności filmu.

Buczus_JuveFan

Brzmi wspaniale - żeby to jeszcze prawda była... :)

Buczus_JuveFan

Na Włocha w NY nie mówi się Włoch tylko makaroniarz ,chińczyka żółtek,Japończyka skośny a na Polaka Polaczek to normalne że do obcego doczepia się slangowy zwrot nie zawsze można to odebrać jako zwrot obrazliwy czy rasistowski ale przeważnie tak się mówi do ludzi na obczyźnie .

ocenił(a) film na 9
Buczus_JuveFan

w "Roku smoka" był świetny
https://www.filmweb.pl/video/Na+skr%C3%B3ty/Rok+smoka-28446
w "Harrym Angelu" jeszcze lepszy
https://www.filmweb.pl/video/Na+skr%C3%B3ty/Harry+Angel-28804
:-)

Buczus_JuveFan

Normalnie nie oglądam takich filmów, ten post mnie zaciekawił a inne przekonały do obejrzenia. Dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones